فانوس دریایی
حقیقت همیشه آنگونه نیست که می بینیم و همیشه آنگونه دشوار نیست که نتوان آن را به سادگی درک نمود...
آرشیو
چهارشنبه 16 مرداد 1387
گناهی برای توبه

زمانی که برادران یوسف کمر به کشتن یوسف گرفتند، برای انکه ازغقوبت کارشان در امان بمانند گفتند که بعد از کشتنش توبه می کنیم.

زمانی هم که عمر سعد نمی توانست برای انجام فرمان بنی امیه تصمیم بگیرد همین توبه بود که باعث شد بپذیرد که فرزند رسول خدا و دوست دوران کودکیش را بکشد.

انسان به لطف توبه چه کارهایی که نکرده!

گویند مردی بود که تمام عمر خود را به عبادت خدا مشغول بود. مردی پارسا بود. شیاطین هرچه تلاش کرده بودند نتوانسته بودند تا این مرد را به سمت گناه سوق دهند. شیطان از نوچه های خود ناامید می شود و خود دست به کار می شود.

به محلی که این مرد مشغول عبادت بوده می رود و سخت مشغول عبادت می شود! نماز از پی نماز و ذکر از پی ذکر! بدون لحظه ای استراحت! مرد پارسا به عبادت این مرد غبطه می خورد و از او می پرسد که چگونه می تواند این چنین عبادت کند.

شیطان می گوید که من گناهی مرتکب شدم و برای پاک شدن از آن گناه و مورد بخشش خدا قرار گرفتن چنین عبادت می کنم!

اگر تو هم می خواهی به مانند من عبادت کنی تو هم گناهی انجام بده و سپس توبه کن!

شیطان در پایان نشانی زن بدکاره ای را به مرد می دهد و می گوید که گناهی که من کردم زنا بود و با این زن زنا کردم! تو نیز زنا بکن و توبه کن تا بیشتر عبادت کنی!

بگذریم از آنچه بین زن بدکاره و مرد پارسا گذشت! که زن بدکاره با دیدن مرد پارسا، او را از این کار برحذر داشت و سعادت دنیا و آخرت را برای خود خرید!

این واقعیتی هست که ما به امید توبه کردن گناه می کنیم. گناهانی که به وقت انجام، از قبح عمل آگاهیم اما با امیدی که به توبه کردن بسته ایم به راحتی گناه می کنیم!


چند وقت پیش توی مغازه بودم که زنی اومد. میگفت برای این نیومده بود کار رو تحویل بگیره که یکی از آشناهاشون رفته بود مکه. بعد داشت می گفت چه مکه رفتنی! تا خالا پیشونیش به مهر نخورده بود!

بعد فروشنده مون گفت که ایشالله قسمت شما بشه! گفت نه من نمی خوام تا پنجاه سالگی برم! می خوام اون موقع برم و توبه کنم!!!

قصد جانماز آب کشیدن ندارم چون خودم هم جزء همون آدم ها هستم!

اما واقعا ما آدم ها چه فکری می کنیم؟ چه خواهد شد عاقبت ما!

حدیثی هست که یادم نمیاد از چه کسی هست؛ می گه دوزخ پر هست از کسانی که در مورد مهربانی خدا بیش از حد حساب کرده بودند! و با امید به بخشایش خدا در گناه کردن گستاخ شده بودند!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 118320


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها