X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
فانوس دریایی
حقیقت همیشه آنگونه نیست که می بینیم و همیشه آنگونه دشوار نیست که نتوان آن را به سادگی درک نمود...
آرشیو
دوشنبه 2 اردیبهشت 1387
تدبیر در کار

امروز عصر که داشتم می اومدم و مثل چند روز اخیر بخاطر فقر و تنگدستی و کوشش در عیش و مستی با اتوبوس می اومدم!

یه پیرمردی و اومد و نشست کنارم و شروع کرد به حرف زدن از دوران گذشته و تعریف و تمجید از اتوبوس های دهه 20 که برای کمپانی فورد بوده و فقط در جنوب ایران وجود داشته! البته فکر نکنید از این حرف های چرندی که به تعریف کردن از دوران شاه می پردازه و دوره حاضر رو می کوبه (چه فرقی داره؟! حسن کچل یا کچل حسن؟!؟!)

البته چون من کلا آدم خوش مشربی هستم و خیلی خوب تحویل می گیرم معمولا این جور صحبت ها بیشتر از چند جمله ادامه پیدا نمی کنه! اما این آقا پشتکار زیادی داشت!!

قبل پیاده شدن گفت یه نصیحتی می کنم سعی کن تو زندگیت بهش عمل کنی:

توی زندگیت هیچ وقت به کسی زیاد اعتماد نکن. نمی گم که به همه بدبین باش اما با طناب کسی تو چاه نرو. بعد گفت که به خاطر منافع خودت هیچ وقت به کسی مدیون نشو. التماس کسی رو نکن. هیچ کاری رو بدون تدبیر انجام نده.

نمی دونم شما تا چقدر از این نصیحت ها خوشتون اومد، اما من که خیلی خوشم اومد. مخصوصا قسمت اول و آخر یعنی اونجا که از اعتماد کردن و تدبیر گفته! این دو تا رو باید تو زندگیم لحاظ کنم! نباید انقدر به مردم اعتماد کنم! چراباید بدونند که چی تو سرم می گذره! که بعدا بخوان زیر پام رو خالی کنند!

اما نمی دونم کی می تونم تدبیر رو در کارهام وارد کنم! تا حالا فکر می کردم که چون اهل دروغ نیستم و نسبتا آدم صاف ئ ساده ای هستم پس همه کارها خودش درست می شه! اما گویا دنیا با آدم های رو راست زیاد میونه خوبی نداره!

البته قسمت دوم نصیحتش رو همیشه عمل کردم! سعی کردم مدیون کسی نباشم! همزمان با پیشنهاد این کار که دوستم بهم داد یه کار دیگر هم پیشنهاد شد که به خاطر همین مدیون نشدن قیدش رو زدم!


نمی دونم چرا هر روز میام و می نویسم و هر روز هم دارم چرند و پرند می نویسم!!!


امروز فرم مدیر مسئولی رو دادم به بچه ها و کلا خودم رو کشیدم کنار!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 118371


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها