فانوس دریایی
حقیقت همیشه آنگونه نیست که می بینیم و همیشه آنگونه دشوار نیست که نتوان آن را به سادگی درک نمود...
آرشیو
جمعه 21 دی 1386
من و تنهای من

 

مدت زیادی بود که با خدا قهر کرده بودم و از دستش شاکی بودم. یه روزی یه دوستی بهم گفت من هم تجربه داشتم؛ یه روزی یه جایی که اصلا انتظارش رو نداری خدا دستت رو می گیره و می کشتت بالا و از نزدیک می بینیش!

اما من لج کرده بودم نمی خواستم حتی درباره­ش فکر کنم. دیگه هم باهاش ارتباطی نداشتم. سابق بعضی وقت ها می­­رفتم سراغش اما دیگه این کار رو هم نمی­کردم.

اما خسته شدم. تو زندگیم به خلأ رو احساس می کردم. می خواستم که برم باز با خدا صحبت کنم. اما نمی تونستم. دنبال این بودم که یکی هلم بده تا اینکه یکی از بهترین دوستام من رو هل داد و گفت اگه با خدا حرف نزنی دیگه... .

همین کافی بود تا دوباره برم باهاش حرف بزنم! چه معنی داره که انتظار داشته باشم خدا خودش رو به من نشون بده، اونهم با حل کردن فلان مشکل! مگر ما وقتی عاشق یکی میشم برای دوست داشتن و باور داشتن اون عشقمون چیزی می خواییم؟ یا برادر یا فرزدنی یا هر چیز دیگری که دوست داریم؟ اون وقت برای باور خدا دنبال این می گردیم که به ما یه چیزی بده تا بگیم آره خدا هست چون من ازش فلان چیز رو خواستم و اون هم داد!

خدا انقدر به ما نزدیکه که فقط باید چشما مون رو باز کنیم تا آنچه نادیدنیست آن بینیم!

می­تونید توی اشکهای یه بچه خدا رو ببینید یا توی شکوه­های یه بنده خدا ببینید که داره از خدا به خود خدا شکایت می کنه؛ توی ناله های یه مریض که به خدا گله می­کنه از مریضیش! و هزارها جای دیگه!

همون موقع خدا بالای سرمونه و داره نگاهمون می کنه، شاید نزدیکتر، شاید کنارمون ایستاده؛ شاید هم خیلی خیلی نزدیکتر، حتی از رگ گردن هم نزدیکتر! شاید هم ما قسمتی از دریا هستیم و قراره یه روز که از آلودگی ها پاک شدیم به دریا ملحق بشیم! اما باز هم قسمتی از دریا هستیم، همه خواص و ویژگیهای دریا رو در خود درایم اما در مقیاس کوچک!

چه چیزی از این مهمتر که یه قدرت بی­نهایت رو که ازت حمایت می کنه رو احساس کنی و باور داشته باشی!؟

شاید اگر روزی تونستیم خدا رو بدون شرط قبول کنیم و دوستش داشته باشیم اون موقع خدا هم ما رو به دریا وصل کنه و قدرتی بده که خدا رو بدون پرده و حجاب ببینیم! شاید روزی بر ما هم تجلی کنه!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 118320


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها