X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
فانوس دریایی
حقیقت همیشه آنگونه نیست که می بینیم و همیشه آنگونه دشوار نیست که نتوان آن را به سادگی درک نمود...
آرشیو
جمعه 27 مهر 1386

بعد از مدت ها بالاخره فرصت شد تا در مورد مسائل استراتژیک داخلی و خارجی و بین المللی اظهار فضل کنم، پس می کنم!

 

مجلس ترکیه طرح حمله به شمال عراق را تصویب کرد و دولت اسلامگرا هم تأییدش کرد تا به ملت کرد ثابت شود که «صحبت حکام ظلمت شب یلداست  دیو چو بیرون رود هیچ اتفاقی نمی افتد».

اسلام گراها به خاطر برخورد منصفانه ای که با کردها داشته اند در دو انتخابات اخیر در شرق ترکیه آرای زیادی به خود اختصاص دادند و سکولارها رأی آنچنانی بدست نیاوردند. اما با تصویب و تأیید این طرح، بدون شک اسلامگرایان پایگاه خود را در میان کردها از دست خواهند داد و باعث تقویت بیشتر گروه تروریستی pkk خواهد شد.

گویی افکار آتاتورک سکولار در بین اسلامگرایان هم ریشه کرده است کردها را شهروند درجه 2 می دانند. ترک ها باعث شده اند که برای کردها راهی جز تجزیه طلبی باقی نماند.

امیدوارم که حاکمان کشور عزیزمان ایران از کشور همسایه درس بگیرد تا به مشکل نخورد گرچه به نطر می رسد خود ایران، آینه عبرتی شده برای دیگر کشورها!

 

مسئله دوم در مورد کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکاست. خلاصه مقاله ای از باراک اوباما در مجله شهروند چاپ شده بود با نام «تلاش دوباره برای احیای هژمونی»، چیزی که جالب است وجود نگاه مشترک بین تمام سیاستمداران آمریکاییست، و بین دموکرات، جمهوری خواه، سفیدپوست، سیاه پوست و زن و مرد تفاوتی وجود ندارد!

اوباما در این مقاله به نقد عملکرد بوش پرداخته و اعلام کرده بود که در صورت انتخاب شدن تلاش خواهد کرد تا رهبری آمریکا بر جهان را تحقق بخشد.

جالب تر اینکه نه تنها آمریکایی ها خود را مسؤل نجات جهان می دانند بلکه مردم کشورهای دیگر هم آمریکا را به عنوان رهبر جهان باور کرده اند!

 

نامه عشفولانه سارکوزی و زن یکی از سیاستمداران فرانسه!!

عجب حکایت غریبیست جانا!

خبرنگارهای فضول وقتی که نامه در دست سارکوزی بوده عکس گرفتن و بدینسان قضیه لو رفته.

من واقعا به این چشمها و هوش خبرنگار غبطه می خورم، اگه من صاحب اون چشم ها بودم چه کارها که نمی کردم! اِ اِ اِ عجب آدم هیزی بوده خبرنگار!

من در عجبم که انگار نه انگار اتفاقی افتاده، زنش گفته طلاق می گیرم؛ مردم فرانسه هم که با زندگی شخصی رییس جمهور کاری ندارند!!!

در عجبم از مردمی که باور کرده اند و اعتماد دارند به کسی که به زنش وفادار نمانده و  نتوانسته جلوی.... را بگیرد. البته در خبرها آمده است که سارکوزی و معشوقه هیچ رابطه مشکولی نداشتن و صرفا یک رابطه سالم بوده و یکشنبه ها می رفتن کلیسا و با هم انجیل قرائت می کردند!

 

اما نوبت ایران عزیز رسید:

یکی از اعضای شورای امنیت ملی به من گفته که در مذاکرات ایران و آمریکا در عراق، سفیر دشمن اعلام کرده که طرح بمباران 24 ساعته ایران تهیه شده و منتظر تأیید رییس جمهور هستیم. من هم از طرف حکومت اعلام می کنم که «گه با»(به فتح گ و خونده نشدن ه و از جان و دل گفتن با)

خبر بعدی این که هر چه ایران اصرار به مذاکره می کند، ار آن طرف رد می شود!!!

 

رهبر انقلاب در پیام خود به اجلاس کشورهای حاشیه خزر، فرمودند که ملت ایران از کشور روسیه خاطرات خوبی دارد!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 118371


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها