فانوس دریایی
حقیقت همیشه آنگونه نیست که می بینیم و همیشه آنگونه دشوار نیست که نتوان آن را به سادگی درک نمود...
آرشیو
شنبه 17 شهریور 1386
ایراد سخن

 

چند روزی هست که از دنیا و ماوقع دنیا بی خبر هستم و اصلا نمی دونم تو این چند روزه اتفاق خاصی افتاده یا نه!! چند باری هم به اینترنت سر زدم اما اصلا حوصله وبلاگ اومدن و مطلب گذاشتن نداشتم.

کتاب تشیع علوی و صفوی رو پیدا کردم تا هم به عهد دیرینم عمل کنم  و بصورت الکترونیکی توی نت بذارم و هم بدهم تا دوستم بخونه. از قضا کتاب رو فبل اینکه بدم به این دوستم دادم به اون دوستم!! امروز تو مغازه دوستم دیدم که کتاب بازه و مشغول خوندن! صفحه ای باز بود و جمله ای دیدم که به شدت من رو به خودش جذب کرد و ایضا جلب!

‹‹ کسی که سی سال سخن گفته و هیچ کس بر او ایرادی نگرفته است؛ یعنی سی سال سخن گفته و هیچ کس از سخن او نتیجه ای نگرفته است››.

روح شهید دکتر شریعتی شاد که این جمله نیز به مانند بقیه جملاتش پر معنی و کوتاه بیان شده است.

زمانی نقل قولی از شهید مطهری شنیدم که گفته بود کتاب های دکتر شریعتی عاری از اشتباه نبوده و خود نیز بر این مسئله اذعان داشت و پذیرفته بود تا کتاب هایش را علامه جعفری باز بینی کنند اما قبل از اینکه اجازه چنین کاری را بدهد دار فانی را وداع گفت. وقتی که این سخن شهید مطهری را شنیدم ناراحت شدم اما امروز با دقت در جمله دکتر بسیار خوشحال شدم!


تو رو خدا نیگا کن واسه گفتن یه جمله از دکتر شریعتی قصه حسین کرد شبستری تعریف می کنه!! شرمنده خیلی وقت حرف نزده بودم دلم گرفته بود برا همین آسمون ریسمون به هم بافتم.

به مناسبت سالگرد شهید صمد بهرنگی می خواستم مطلب بذارم اما نشد. قول میدم در آینده نزدیک مطلبی راجع به این آزاد مرد بذارم. حتی اگر بدون مناسبت باشد!


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 118320


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها