فانوس دریایی
حقیقت همیشه آنگونه نیست که می بینیم و همیشه آنگونه دشوار نیست که نتوان آن را به سادگی درک نمود...
آرشیو
یکشنبه 4 شهریور 1386
برادری

پارسی گویان نیک آیین و نیک اندیش را

مژده ای آمد ز بانکی پارسی

آدم با شنیدن این نوع جملات حس می کند که هنوز توحش آدم ها و خود برتر بینی از بین نرفته است. وقتی در کتاب های تاریخ می خواندبم که فلان سلسله خود را دارای برتری نژادی می دانست و برای خود اصالت خونی قائل بود، به بلاهت آنان می خندیدم.

گویا هنوز هم انسان هایی هستند که نژاد خود را برتر از بقیه نژاد ها می دانند، خیلی از مردمان از افکار هیتلر نفرت دارند اما نمی دانند که خود نیز به مانند او می اندیشند و تنها تفاوتشان در روش کار آنهاست. زمانی کوره های آدم سوزی وجود داشت و نژادهای پست تر را جسما از بین می بردند اما امروزه دیگر نیازی کوره و توپ و تانک نیست چرا که وسیله ای قویتر در اختیار دارند، وسیله ای به مانند رسانه! آنان فقط انسان ها را از بین می بردند اما اکنون فرهنگ انسان ها را مورد هجوم قرار داده اند از خارج مرزها، فرهنگ آمریکایی و از داخل مرزها فرهنگ پایتخت نشین ها یا به عبارت صحیح تر فرهنگ فارس ها. 

زمان زیادی از پخش فیلم ۳۰۰ و اعتراض ایرانیان نمی گذرد که شاهد تحقیر مردم افغان هستیم که برای پذیرفته شدن در جامعه باید لهجه خود را تغییر دهد و آداب معاشرت یاد بگیرد. او یک افغان است پس آداب معاشرت نمی داند. به مانند این برنامه ها زیاد ساخته شده است که همیشه با مغلطه سازندگان این برنامه ها و اعلام ابنکه، صرفا یک برنامه طنز هست و قصد توهین ندارند و یا اینکه این فرد متعلق به هیچ جا نیست(باغ مظفر) یا با اعلام اینکه این بار کسی که مورد تمسخر قرار می گیرد یک تهرانیست و به اقوام دیگر توهین نمی کنند(شب های برره) از زیر بار مسئولیت این گناه گریخته اند.

و در نهایت هم تبلیغ بانک پارسیان که واقعا جای هیچ حرفی را باقی نگذاشته است.

حاصل تمام این مسائل مشکلی است که در جامعه شاهد آن هستیم، هیچ یک از ملل ساکن ایران همدیگر را نمی توانند تحمل کنند و یکدیگر را به چشم حقارت نگاه می کنند و غافل از آرمان های انسانی شده اند که همگان با هم برابرند و حقوقی یکسان دارند.

نمی دانم اما گویا هدف یک چیز است:

تفرقه بیانداز و حکومت کن


مطلب جسته و گریخته است و از این شاخه به آن شاخه! شرمنده من باز هم مثل همیشه بداهه کاری می کنم.

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 118320


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها