فانوس دریایی
حقیقت همیشه آنگونه نیست که می بینیم و همیشه آنگونه دشوار نیست که نتوان آن را به سادگی درک نمود...
آرشیو
دوشنبه 29 مرداد 1386
از هر دری سخنی

 

انتخابات ترکیه

 

امروز انتخابات ترکیه برگزار شد و عبدالله گول نتوانست حدنصاب لازم را بدست آورد و انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

 

اردوغان با درایتی که از خود نشان داد توانست توجه اتحادیه اروپا را به انتخابات ترکیه جلب کند و به این ترتیب ارتش را خلع سلاح کند. نیروهای سکولار که ارتش را از دست داده بودند این بار با معرفی نامزدی که قبلا عضو ارتش بوده جدیت خود را برای جلوگیری از موفقیت اسلامگرایان نشان دادند.

 

 

اما حامیان اسلاگرایان چه کسانی هستند!؟ طرفداران حزب عدالت به دو گروه تقسیم می شوند: گروه اول کسانی هستند که دیدی مذهبی دارند و و خواهان دولتی اسلامی هستند البته با توجه به معیارهای خود. گروهی دیگر کسانی هستند که به اسلام گرا بودن یا سکولار بودن توجهی نمی کنند و بیشتر کارایی مد نظرشان است.

 

حزب عدالت قبل از تصدی دولت در انتخابات شهرداری ها پیروز شده بودند و در زمینه مدیریت شهری وانستند موفقت های زیادی را در شهرهای بزرک ترکیه بدست آورند که همین مسئله باعث موفقیت در انتخابات پارلمانی شد. دولت اسلام گرا این بار نیز به موفقیت های زیادی در زمینه اقتصادی رسیدند و با حذف شش صفر از واحد پولی اعتماد بیش از پیش مردم را جلب کردند.

 

 

عبدالله گول در انتخابات ریاست جمهوری پیروز خواهد شد یا فردی از اسلام گرایان.و این شاید آغاز بازگشت شکوه دول اسلامی باشد.


28مرداد

 

دیروز ساگرد کودتایی بود بر علیه مردمی ترین حکومت.

 

من دیگر آن طرفدار دو آتیشه دکتر نیستم اما باز اعتقار داردم که ایران هیچگاه به مانند او را نخواهد دید.


دستهای پنهان(به ضم پ) 

 

حدود یک ماه از گروگانگیری اتباع کره در افغانستان می گذرد. دو نفر کشته و چهار نفر نیز آزاد شده اند.در این بین شنیده ها حکایت از همکاری بانو چویی و بانو گیومیونگ با گروگانگیران دارن چون تعدادی از گروگانها از پزشکان قصر بودند و حامی بانو یانگوم.بانو چویی ضمن رد هر گونه ارتباط با طالبان و القائده اعلام کرد ما از این اتفاق بسیار ناراحنیم و امیدواریم گروگان ها هر چه سریعتر آزاد شوند.

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 118320


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها